Wielkogabarytowe zbiorniki z polimerobetonu

Wielkogabarytowe zbiorniki wykonane z polimerobetonu

Sytec projektuje, produkuje i dostarcza wielkogabarytowe wanny elektrolityczne, aby spełnić najbardziej wymagające wymagania, jakie występują w zakładach wykorzystujących proces elektrolizy. Cel ten został osiągnięty po latach ciągłych badań i testów prowadzonych przez nasz doświadczony zespół inżynierów.

Oprócz zapewnienia pełnej technicznej sprawności przez cały okres eksploatacji zbiornika, nasze wielkogabarytowe zbiorniki umożliwiają wykorzystanie nowych technologii związanych z ciągłym doskonaleniem procesu elektrolizy miedzi i cynku.

W ciągu wielu lat nieprzerwanych dostaw firma Sytec była w stanie udoskonalić technologię w trzech kluczowych aspektach, takich jak:

 • Wybór surowców.
  Kluczowe surowce, które są wykorzystywane podczas procesu produkcji wielkogabarytowych zbiorników są dostarczane przez najlepsze europejskie firmy posiadające zgodność z europejskimi normami, a także są kontrolowane przez surowy system kontroli jakości.
 • Specjalizacja w projektowaniu wielkogabarytowych zbiorników, w tym obliczenia CAD/FEA.
  Dzięki tysiącom wyprodukowanych zbiorników do elektrolizy proces ten został udoskonalony w celu oceny nie tylko obciążeń biernych i dynamicznych, ale także obciążeń przejściowych występujących w normalnych warunkach pracy w zbiorników, w tym w przypadku upuszczenia anody, szybkiego napełniana elektrolitem i nagłej zmiany temperatury otoczenia.
 • Procesy produkcyjne i jakość.
  Wszystkie protokoły i procedury są ściśle weryfikowane przez rygorystyczny Plan Zapewnienia Jakości i są całkowicie dostępne do weryfikacji przez klienta. W rzeczywistości Sytec jest pierwszym i jedynym producentem wielkogabarytowych zbiorników z polimerobetonu posiadający certyfikat ISO 9001.

W 2018 roku Sytec wprowadził na rynek wielkogabarytowe zbiorniki wykonane z polimerobetonu do elektrolizy miedzi i cynku.

Charakterystyka techniczna wielkogabarytowych zbiorników do elektrolizy:

 • Monolityczna, wielowarstwowa struktura wykonana przy użyciu odpornej na kwasy żywicy winyloestrowej, a także przy zastosowaniu wysokiej jakości chemicznie odpornych kruszyw.
 • Transparentne, wielowarstwowe laminaty wewnętrzne zapewniające hermetyczność zbiorników w całym okresie żywotności.
 • Zewnętrzna kolorowa dwuwarstwowa powierzchnia zapewniająca gładkie i estetyczne wykończenie powierzchni.
 • Wewnętrzne zbrojenie z TWS, z podwójnym górnym prętem, dla zminimalizowania skutków uderzenia i zmęczenia materiałowego, co w optymalny sposób zapewnia stabilność i trwałość konstrukcji zbiorników.
 • Strategiczne wzmocnienia laminatem w tych miejscach konstrukcji zbiorników, które są narażone na zwiększone gradienty termiczne.
 • Prosta i trwała integracja akcesoriów dzięki zastosowaniu wkładek SS 316L lub bloków i wsporników z polimerobetonu.
 • Co najmniej 5-letnia gwarancja na ciągły serwis bez korozji i / lub wad produkcyjnych w normalnych warunkach pracy.